News

Полша e първият победител в международния турнир по футбол за женски национални отбори – „Alanya Goldcity Women`s cup“. Воденият от Милош Степински тим направи обрат в последния си мач от турнира срещу домакина Турция и с актив от 7 точки, и по-добра голова разлика от състава на Румъния, спечели първото място. Важният за полякините мач срещу Турция не тръгна добре. Въпреки че беше по-добрият отбор на терена, Полша се оттегли с пасив на почивката. Мелике Пекел при една от редките контраатаки на Турция реализира и даде аванс на тима си – 0:1. През втората част Полша се хвърли здраво напред и само две минути след подновяването на играта Юлия Матушевски от пряксвободен успя да изравни – 1:1. Равенството също не устройваше полякините, но турския тим се бранеше храбро до 82-а минута. Удар от границата на наказателното поле на Патриция Балцерзак донесе така ценния втори гол за Полша, донесъл победата в мача и първото място в дебютното издание на турнира „Alanya Goldcity Women`s cup“.
Трофеят на победителките беше връчен лично от кмета на град Алания Адем Мурат Юсел. Румъния се класира на второто място с един гол по-лоша голова разлика, трети е съставът на Турция (3 т.), следван от Косово (0 т.)
Раздадени бяха 10 индивидуални награди. За най-добър вратар  на турнира беше определена капитанката на Полша Катаржина Кедрзинек. Титлата за най-добър защитник бе присъдене на Михаела Фикзай от Румъния.Отличието за най-добър полузащитник получи Ебру Топчу от състава на Турция, а лидерката на Румъния Флорентина Олар беше избрана за най-добър нападател. Голмайсторският приз си поделиха шест състезателки, реализирали по 2 гола – Florentina Olar (Romania), Mara Batea (Romania), Anna Sznyrowska (Poland), Agata Tarczynska (Poland), Sevgi Cinar (Turkey) и Pekel Melike (Turkey). Специални плакети получиха и четирите съдийски ръководили срещите от турнира - Neslihan Muratdagi, Belgin Kumru, Deybet Gok и Meliz Ozcigdem.
Наградите връчиха кметът на град Алания Адем Мурат Юсел, основният организатор на турнира Евгени Маринов – собственик на „Евима футбол консултинг“ ЕООД, Керим Айдоган, собственик на Голд Хотелс.