News

Женският национален отбор на Косово реализира първите си два гола в официална футболна среща. Това стана в двубоя срещу Турция на турнира за женски национални отбори „Alanya Goldcity Women`s cup“, завършил при резултат 4:2 в полза на домакините. Историческият първи гол, който ще влезе в аналите на футбола в Косово, беше отбелязан от Блерина Муса в 68-а минута. Преди това турският тим беше повел с 2:0. Ебру Топчу изведе напред състава на Талат Тунсел още в 3-а минута с точен изстрел от пряксвободен, който изненада вратарката на Косово Флорентина Колгеци. В 63-а минута Турция стигна и до второ попадение. Мелике Пекел намери с добро центриране Севги Чинар, тя овладя топката в наказателното поле и прехвърли Колгеци за 2:0. Интересното обаче тепърва предстоеше. В 68-а минута Муса се разписа от пряксвободен удар и хвърли в екстаз скамейката на Косово, а пет минути по-късно еуфорията на дебютантите в световния футбол стана пълна, след изравнително попадение на капитанката Кендреса Красняки – 2:2. Турция отвърна светкавично, с гол за 3:2 дошъл след техничен удар на Селен Алтънколак от ъгъла на наказателното поле. В 77-а минута Алтънколак записа и асистенция, като проби от ляво и пусна чудесен пас успоредно на голлинията, а Севги Чинар засече от близо за 4:2. В 83-а минута топката за пети път влезе във вратата на Косово, но попадението на Бусем Шекер не беше зачетено заради засада. Така воденият от Афердита Фазлия тим приключи първото си участие в официален турнир с три загуби, но успя да запише исторически първи два гола за косовския женски футбол. Турция пък е с победа и загуба и в последния мач от турнира „Alanya Goldcity Women`s cup“ ще се изправи срещу състава на Полша. Двубоят е във вторник, 7-и март, от 15.30 часа.