News

Румъния заяви амбиции за първото място в дебютното издание на турнира за женски национални отбори „Alanya Goldcity Women`s cup“, като надигра в първия си мач с 3:1 състава на Турция. Звездата на румънския тим и негов капитан Флорентина Олар откри в 22-а минута. Нападателката на датския шампион „Фортуна“ (Хьоринг) направи чудесен пробив по левия фланг, финтира няколко бранителки и вратарката на Турция Линда Кажтар и реализира за 1:0. В 37-а Анне Мари Банута вкара от близо втори гол за Румъния и това беше резултатът на почивката. През втората част и в двата състава настъпиха промени. В 53-а минута влязлата след почивката Адина Гюргу увеличи още аванса на румънките, а три минути преди края Мелике Пекел реализира почетно попадение за домакина Турция.
Вторият мач на туркините е в неделя от 15.30 часа срещу тима на Косово.