News

Полша направи летящ старт на четиристранния приятелски турнир за женски национални отбори „Alanya Goldcity Women`s cup“. Воденият от Милош Степински тим, който се намира на 31-о място в ранглистата на ФИФА, надигра убедително младата селекция на Косово на терена в откриващия мач от надпреварата. „Дружина полска“ очевидно бе по-класния състав, а доказателството за това бяха пет безответни попадения във вратата на косоварките. Агнешка Винцзо откри резултата още в 7-а минута, а в 26-а Катаржина Далесзчук удвои. Полякините направиха още доста голови атаки, но им липсваше прецизност при последния пас, а триково попадение с пета на Винцзо беше отменено заради засада. През втората част Полша излезе с изцяло нов състав, но продължи да диктува играта. 16 минути след подновяването на играта Анна Знировска се разписа за 3:0, и отново тя, две минути по-късно, покачи на 4:0. В самия край на срещата съставът на Милош Степински получи правото да изпълни 11 метров наказателен удар и Анна Гавронска превърза дузпата в гол за финалното 5:0.
Вторият мач на Косово е срещу Румъния – в петък от 16.00 часа. Полша ще играе с румънките в неделя от 17.30 часа.