News

Отборът на Нефтохимик завърши 1:1 с Пелистер (Македония) в последната проверка на „шейховете“ преди подновяването на шампионата. В предсезонната си подготовка „зелените“ спечелиха два двубоя, в два завършиха наравно и допуснаха една загуба.А Пелистер на Наджи Шенсой е с пет поредни равни срещи в Алания. Три от които срещу български отбори.

Днес през всичките 90 минути българите бяха по-добри, но в крайна сметка не успяха да се поздравят с победата. Още в 6 -тата минута Нефтохимик поведе с гол на Влади Романов. След това попадение бургазлии изпуснаха 2-3 сериозни положения и вместо да отбележи втори гол Нефтохимик допусна изравняване. Малко преди края на първата част капитанът на македонците Трифуновски вкара за 1:1.

През втората част отново Нефтохимик бе по-дейния тим на терена, но „шейховете“ не успяха да стигнат до втори гол и така резултатът се запази 1:1 до края.

В днешната среща Христо Янев реши да даде почивка на Любо Божинов, Николай Дюлгеров, Мариян Огнянов и Яни Пехливанов.