News

Локомотив Пловдив загуби последната си контрола от лагера в Турция. "Смърфовете" допуснаха поражение с 1:2 срещу македонския Вардар Скопие.

Мартин Камбуров реализира единствения гол за Локомотив в края на мача, а преди това Гроздановски и Новак бяха дали аванса на Вардар.

Първото попадение в мача падна в 17-ата минута. Владко Гроздановски реализира след атака отляво на Блажевски, който влезе в наказателното поле и излъга Котев. След това Блажевски пусна успореден на гол линията пас към Гроздановски, който отблизо вкара без проблеми. Малко след това Ванчо Траянов можеше да изравни, но стреля в гредата. През второто полувреме рожденикът Едуард Ераносян направи няколко смени, а в 54-ата минута Камбуров изпрати топката над напречната греда от 25 метра. От 63-ата минута насам Локомотив игра с 10 души, тъй като контузия получи Мигел Луке. В 78-ата минута Вардар стигна до втория гол в мача. Евгени Новак засече с глава след ъглов удар и удвои аванса на своя отбор. Две минути преди края Камбуров върна едно попадение. Нападателят получи на границата на наказателното поле, финтира защитник и с левия крак стреля успешно по тревата в далечния долен ъгъл. Камбуров можеше и да изравни, но в последната минута не успя да засече топката.

Така Локо Пловдив приключва своя лагер в Турция и се завръща в България, където ще се готви до началото на пролетния полусезон.