News

Отборът на Славия загуби от Терек Грозни с 1:3 в контролна среща в Белек. Това бе предпоследна проверка за „белите“ от зимния им подготвителен лагер. Последната контрола ще е срещу казахстанския Кайсар на Стойчо Младенов на 9-и февруари.

Всички попадения в двубоя паднаха през второто полувреме, като голът за българския тим бе дело на Иван Минчев в 61-ата минута, с който Славия изравни за 1:1. „Белите“ имаха своите шансове, като още в 5-ата минута Иван Димитров изкочи сам срещу Городов и стреля с левия крак, а вратарят изби в корнер. След неговото изпълнение последва и удар на Мартинов над гредата. Първата възможност за Терек дойде в 9-ата минута. След подаване в наказателното поле Игор Лебеденко стреля на сантиметри от страничната греда.

Удар на Божидар Васев от 25 метра мина встрани от вратата на Терек в 21-ата минута. В последните минути на първата част след ъглов удар настъпи разбъркване пред вратата на Терек, но Велков изпусна момента за удар .Отборът на Терек поведе с 1:0 в 59-ата имнута. След разбъркване отблизо вкара Аблае Мбенгуе. Само две минути по-късно, в 61-ата Славия успя да изравни. Иван Минчев кара за „белите“ с перфектно изпълнение на фаул от 23-24 метра. Нови три минути трябваха на Терек за второ попадение. В 64-ата минута Славия вече изоставаше с 1:2. Попадението дойде след пас на Батсуев в коридор, като отново Аблае Мбенгуе вкара сам срещу Петков. Трети гол за Терек падна в 73-ата минута. Габриел Торже реализира от фаул за 3:1. Румънският национал стреля коварно под стената. Последната контрола за Славия е в четвъртък срещу казахстанския Кайсар на Стойчо Младенов.