News

Отборът на Локомотив Пловдив загуби от казахстанския Кайрат в поредната си контрола по време на подготвителния лагер, който провежда в турския курорт Белек. „Смърфовете“ паднаха с 2:4, но двубоят продължи само 86 минути. Арменският рефер прекрати срещата няколко минути преди края на редовното време заради токов удар, който доведе до проблеми с осветлението на терена.

Двубоят започна отлично за тима от Казахстан, който откри резултата още в първата си атака в мача. Едва в 40-ата секунда котдивоарският нападател на Кайрат Жерар Гоул стреля от границата на наказателното поле и изненада Ел Харуби.През първото полувреме нов гол не падна, но Кайрат, в чийто тим личеше името на Андрей Аршавин, бе по-активният и пропусна няколко добри ситуации. Нов гол на Гоул бе отменен заради нарушение в атака, а бившият нападател на Арсенал пропусна уникална възможност малко преди почивката.Останалите пет гола дойдоха през второто полувреме. В 60-ата минута Кайрат увеличи преднината си чрез Барбузов, а пет по-късно резултатът стана класически. Иво Иличевич изненада Пиргов с удар по-диагонала.

В следващите минути Локомотив увеличи оборотите и в рамките на две минути от 73-ата до 75-ата, реализира две попадения. Първо Дани Кики се разписа, а вторият гол бе дело на резервата Ияд Хамуд.Все пак тимът на Кайрат не допусна обрат на резултата и на свой ред реализира в 84-ата минута, а в автор на гола отново се превърна Гоул.