News

Локомотив Пловдив стигна до престижно равенство 2:2 с участника в Лига Европа Ростов. Макар и трудно, "смърфовете" се добраха до равенството с два гола за десет минути в края на мача.

Руският тим поведе в 30-ата минута с гол на бившия играч на Лудогорец Андрей Препелица, след асистенция на Полоз, който пък в 55-ата минута увеличи преднината на Ростов до 2:0.През по-голямата част от мача, пловдивчани не успяваха да създадат опасни положения, но при първото такова, те намалиха изоставането си. Влезлият като резерва Сашо Тунчев се разписа в 74-ата минута с глава, след центриране от ъглов удар. Десетина минути по-късно реферът отсъди дузпа в полза на българския тим, която Мартин Камбуров изпълни за равенството 2:2.

Наставникът на Локомотив Пловдив Едуард Ераносян бе доволен от равенството 2:2 в контролата срещу руския Ростов, но сподели, че това няма да ги главозамае и ще останат реалисти.

"Престижно равенство, но нека не се залбуждаваме. Имахме и известна доза късмет накрая. Те са доста добре подготвен отбор. Да не забравяме, че след 12 дни играят в Европа и е ясно, че са почти на 100% готови. Ние дадохме шанс отново на почти всички да играят и постигнахме престижен резултат. Определено сме малко по-далеч от тях, много добър отбор. В защита се представихме добре. Липсва ни обаче голямата класа да се мерим с отбори като Ростов. Може само да се радваме и жалко, че нямаме повече такива контролни срещи, в които можем да си извлечем нужните поуки. Ше бъде добре, ако можем да играем винаги с такива отбори в подготвителните периоди.", сподели Ераносян.