News

Ботев Пловдив загуби с 1:2 от Анжи Махачкала последната си контрола в турския курорт Алания.

В предишните си мачове възпитаниците на старши треньора Николай Киров паднаха с 0:2 от Хонвед (Будапеща) с 0:3 от Пакси (Унгария) и завършиха 1:2 със Стал (Украйна) и 2:2 с Пелистер (Битоля). След последния си мача Ботев се прибира в България.

Още в 1-ата минута турският съдия подмина чиста дузпа за Ботев, след като вратарят на руснаците събори през краката Виана. След него на два пъти Вутов и веднъж Косоко изпуснаха да вкарат, като особено чисто беше първото положение на Вутов, но младокът се уплащи да стреля.

Крум Стоянов беше близо до гола в 14-ата минута, когато излезе сам срещу вратаря и го преодоля, но вместо да опита удар към вратата върне пас с пета, а тя срещна ръката на защитник. Съдията отсъди фаул, който Омар Косоко изпълни в аут. Три минути по-късно Антонио Вутов надбяга бранителите на Анжи, но стражът на Анжи излезе съобразително и блокира подаването му към Фернандо Виана.

Анжи поведе в резултата в 24-ата минута, когато Анжи Будовский бе изпуснат отляво по нападението на руснаците и с диагонален удар изпрати топката зад Чворович, въпреки, че вратарят успя да я отклони. Четири минути по-късно Асилардов вкара втория гол за руския отбор. В 32-ата минута Антонио Вутов изпълни пряк свободен удар, но прати топката в аут.

След тази ситуация до края на полувремето и двата съперника не успяха да създават опасности пред вратите си. През втората част влезлият на смяна бразилец Филипе Бризола раздвижи атаката на "канарчетата" в 62-ата минута той стреля опасно, но вратярат на Анжи спаси. Пет минути по-късно добра атака на Ботев завърши удар на Бризола, койюто обаче бе блокиран от защитник. В 73-ата минута Серкан Юсеин изпълни отлично пряк свободен удар и намали резултата на 1:2.

И двата отбора свалиха темпото до края и повече ситуации за голове нямаше. Цял мач за Ботев изиграха вратарят Иван Чворович, защитниците Цветомир Панов и Радослав Терзиев. Трима фена на жълто-черните пристигнаха в Турция специално за мача.