News

Ботев загуби първата си контролна среща през 2017-та година, след като отстъпи с 0:2 на един от лидерите в унгарския елит „Хонвед”. Проверката се игра в турския курорт Алания, където пловдивчани провеждат своя подготвителен лагер. Двата отбора изиграха равностойно първо полувреме, а „канарчетата” бяха по-активният тим след почивката, но пропуснаха няколко изгодни възможности за гол. Попаденията за унгарците паднаха в средата на първото и в края на второто полувреме. Хонвед успя да повече след гол от статично положение в 29-та минута. Камбер засече центриране от фаул и с глава изпрати топката в мрежата на Ботев за 0:1. Минути по-рано при идентична ситуация унгарците нацелиха страничната греда на вратата на „канарчетата”. През второто полувреме Ботев стигна до куп изгодни ситуации за гол и само липсата на опит в изключително младия състав на „канарчетата” попречи на пловдивчани да стигнат до изравняване, а може би и обрат в мача. В началните минути на второто полувреме на три пъти удари на Серкан Юсеин не намериха целта, а малко по-късно удар на Рангел Игнатов се спря в ръцете на вратаря.В 66-та минута, секунди след като се бе появил в игра, Иван Кирев бе изведен от Тодор Неделев сам срещу вратаря, но стражът на унгарците Дейвид Гров спря с плонж удара на младока. Малко по-късно 18-годишния талант вкара красиво изравнително попадение, но съдията не зачете гола заради странен фаул в атака.Противно на логиката унгарците удвоиха преднината си в 84-та минута, при която при единствената опасна атака след почивката Душан Василиевич засече прострелно центриране за 0:2.