Our company is specialized in organizing youth football tournaments and training camps in Bulgaria and Turkey.

The tournament Turkish Holidays 2018 – Spring Edition has already become a tradition.

Teams from Italy, Spain, England, Kazakhstan, Dubai, Russia, Israel and Bulgaria have took part in it in previous years.

We would like to invite your teams from following age groups (born in 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010) to take part in it.

Регламент

Р Е Г Л А М Е Н Т

За провеждането на Mеждународния фестивал по футбол сред спортисти, родени 2001 – 2010 година Turkish Holidays 2018 – Spring Edition

1. Цели и задачи

Международният фестивал Turkish Holidays 2018 – Spring Edition /по-нататък Турнира/ се провежда с цел развитие и популяризация на масовия футбол. Негови задачи са:

А) Развитие на програмата на ФИФА Grassroots.

Б) Развитие и популяризация на масовия детско – юношески футбол

В) Повишаване нивото на майсторство на младите футболисти

Г) Укрепване на сътрудничеството в областта на развитие на масовия футбол между футболните клубове, академии и Националните асоциации на различните държави

Д) Популяризация на ценностите на междунационалната и междурасова толерантност

2. Място, срокове на провеждане, заявка

Турнирът се провежда на футболните терени с естествено тревно покритие на Спортен център Turkler (Турция, регион Анталия)

Срокове на провеждане на Турнира: 21 март – 27 март 2018 година (21 март – ден на пристигане, 27 март – ден на отпътуване).

Отборът, потвърждаващ своето участие в Турнира, е длъжен да предостави документално уведомление на официална бланка на клуба /школата на e-mail: dfliga@bk.ru или office@evimafootball.com. В писмото трябва да се съдържа следната информация: пълното официално наименование на клуба/школата, тел./факс, гаранция от страна на ръководството на клуба/школата; трите имена, длъжност, контактна информация на отговорните лица.

Окончателният състав на участниците в Турнира се определя след края на кампанията по записване, краен срок за подаване на заявки – 01.03.2018 година.

3. Организация и провеждане

Общото ръководство на Турнира се осъществява от ДФЛ Русия, «Евима Футбол Консултинг» ЕООД - www.evimafootball.com и лицензирания мач агент на FIFA Евгени Маринов.

Непосредственото провеждане на Турнира се възлага на Съдийската колегия.

4. Участници

До участие в Турнира на основание получените заявки се допускат отбори от следните възрастови групи:

Отбори от състезатели, родени през 2010 година или по-млади

В заявката за участие в Турнира всеки отбор може да включи имената на не повече от 25 футболиста. В протокола на мача може да се напишат имената на всички заявени за участие в Турнира състезатели.

Ръководителите на клубовете, школите, отборите, делегациите, а също и треньорите и футболистите, вземащи участие в Турнира, са задължени да изпълняват всички изисквания на настоящия Регламент, проявявайки строга дисциплина, уважение към организаторите, съперниците, съдийската колегия и зрителите, в съответствие с правилата на «Fair play».

5. Условия на провеждане

Мачовете от Турнира се провеждат съгласно „Правилата на играта”, установени от Международната асоциация на футболните федерации (ФИФА) и в съответствие с настоящия Регламент.

Системата за провеждане на Турнира във всяка възрастова група се определя след приключване на кампанията по записване. При провеждането на Турнира се препоръчват следните правила:

№, тегло (гр.)

2001 г.р. 2 х 35' + 10' почивка (10+1) х (10+1) Стандартни Стандартни № 5 (макс. 450 гр.)
2007 г.р. 2 х 25' + 5' почивка (8+1) х (8+1) 50 х 70 м. 2 х 5 м. № 5 (макс. 450 гр.)

Схема №2

Възраст на участниците Дузпи   Засада Брой съдии Смени Картони

2001 г.р. 11 метра Определя се   3 С обратни смени Отстраняване без право на замяна
2005 г.р. 11 метра Определя се 3 С обратни смени Отстраняване без право на замяна
2007 г.р. 9 метра Определя се 3 С обратни смени, „летящи” Отстраняване с право на замяна
2008 г.р. 7 метра Не се определя 2 С обратни смени, „летящи” Отстраняване с право на замяна

Местата на отборите в групите на всички етапи от турнира се определят по най-голямата сума събрани точки за всички мачове.  Система за изчисляване на точките: за победа – 3 точки, за равенство – 1 точка, за загуба – 0 точки. В елиминационните мачове в случай на равенство в основното време за определяне на победителя се изпълнява серия от 5 11- или 9-метрови наказателни удари ( а след това – до първи пропуск). В случай на равенство на точките на два или повече отбора местата се определят:

• По резултата от мача между двата отбора (по следния ред: а/ броя на точките, б/ броя на победите, в/ голова разлика)

• По най – добра голова разлика във всички мачове на дадената група

• По най-малък брой допуснати голове във всички мачове на дадената група

• По най-малък брой наказателни точки, получени за нарушения на правилата на играта (жълт картон – 1 точка, червен картон – 5 точки)

• Ако четвъртфиналните, полуфиналните и финалните мачове завършат с равенство в редовното време, победителят се определя чрез серия наказателни удари – по 5 /пет/ удара. В случай на ново равенство се изпълнява по един наказателен удар до първи пропуск.

Нарушение на правилата: предупрежденията (жълти картони), получени в хода на турнира, се сумират. Играчът, събрал 3 жълти картона, пропуска един мач. Играч, отстранен от игрището за 2 предупреждения или който е получил за един мач червен картон, има право да вземе участие в следващия мач на отбора си, с изключение на случаите на грубо нарушаване правилата на играта, решения за което взема Организационният комитет.

За участие в мач на неоформен в установения ред играч, дисквалифициран или невписан в протокола на мача футболист, на отбора, нарушил правилата, се зачита служебна загуба с 0-3, а на съперниковия отбор се присъжда служебна победа с резултат 3-0. Отборът, в който е включен футболист, по-голям от регламентираната възраст, се отписва от турнира, а резултатите от всички мачове с негово участие се анулират.

Официалните лица от отборите – участници са задължени 10 минути преди началото на мача да внесат в стартовите протоколи имената на футболистите със съответстващите им номера на фланелките и да представят на главния съдия на мача бланката за участие и личните документи на футболистите. Отборът – домакин попълва протокола на мача първи.

На всички етапи от провеждането на турнира, указани в настоящия Регламент, футболистите са задължение да играят с кори.

На всички етапи от провеждането на турнира, указани в настоящия Регламент, отборите – участници са длъжни да имат два различими комплекта игрови екипи. В случай на съвпадение в облеклото, отборът домакин играе с резервните екипи.

6. Съдийство

Съдийството се осъществява в съответствие с правилата на играта във футбола и изискванията на настоящия Регламент

Главният съдия на мача е длъжен 10 минути след края на срещата да оформи протокол на мача, подписан от официалните лица и на двата отбора (главният треньор или помощник – треньора)

В горещо време главният съдия на мача има право да назначи допълнителни технически прекъсвания (не повече от 5 минути) в средата на всяко полувреме за утоляване на жаждата на участниците в турнира

7. Отговорност

Ръководителите на делегациите, треньорите и футболистите, вземащи участие в Турнира, са длъжни да изпълняват всички изисквания на настоящия Регламент, проявявайки строга дисциплина и уважение към организаторите, съперниците, съдиите, зрителите. Ръководителите на делегациите носят пълна отговорност за медицинското разрешение за участие на участниците в Турнира, за тяхното здраве и живот от момента на отпътуване за Турнира до тяхното завръщане.

8. Ред за оформяне на заявките

Официална заявка за участие в турнира се изпраща на адрес: гр. Габрово, 5300 ул. Райчо Каролев 1, бизнес център ОББ, ет.4 оф.411, e-mail: office@evimafootball.comили 115172, Москва, Дом футбола, Народная ул., д. 7, офис 233, Телефон: +7 (499) 763-69-52, +7 (499) 161-06-68; Факс:+7 (499) 763-69-53, +7 (499) 161-06-68, e-mail: dfliga@bk.ru

Допускането на участниците в турнира става след представяне пред съдийската колегия на следните документи:

• Заявка за участие на отбора по даден образец (посочват се наименованието и срока на турнира, наименованието на отбора и града, ФИО на футболиста, дата на раждане, номер на акта/ свидетелството за раждане, номер на училището, виза на лекаря (за всеки футболист, вписан за участие), подписани и подпечатани от ръководителя на клуба/ училището/ школата/ академията и лекарско – физкултурния отдел

• Задграничият паспорт на всеки футболист

• Застрахователна полица за нещастни случаи, рискове за живота и здравето на всеки футболист за целия период на провеждане на турнира

Ръководителите на клуба/ училището/ школата/ академията, както и на лекарско – физкултурния отдел, носят отговорност за достоверността на информацията, указана в листа за заявка.

Неспазването на посочените по-горе правила при оформяне на документацията за участие води до отстраняване на отбора – участник от турнира. Решението се взема от съдийската колегия.

9. Финансови условия

Цената на човек, член на делегацията /футболисти, администратори, лекари и др./ на ден, настанен в двойна стая, е 39 $ и включва настаняване, изхранване на база „Всичко включено”, трансфер летище Анталия – хотел – летище Анталия, трансфер хотел – игрища – хотел. Цена за придружаващи лица  в двойна стая – 44 $, в единична – 63 $.

Съответните футболни организации, изпращащи своите отбори за участие в Турнира, самостоятелно поемат всички разходи за транспорта, изхранването, настаняването и застраховането на футболистите и членовете на официалната делегация.

Гаранция за участието на подалия заявление отбор се явява договорът с «Евима Футбол Консултинг» ЕООД (изпраща се допълнително) или Контактна информация: 066800104, e-mail: office@evimafootball.com, Евгени Маринов.

Турнирът се провежда с такса за участие – 100 $ на отбор.

10. Награждаване

Победителите и носителите на индивидуални награди се награждават в купи и медали за 1, 2 и 3 място, отборите – участници – със сувенири.

Лауреатите на турнира в категориите „Най – добър вратар”, „Най – добър защитник”, „Най – добър полузащитник”, „Най – добър нападател”, се определят от резултатите от анкета между треньорите на отборите и представителите на съдийската колегия

11. Заключителни положения

Въпроси, които не са разгледани в настоящия Регламент, се разглеждат от «Евима Футбол Консултинг» ЕООД и главния съдия на Турнира.