Покана Evima Cup Bansko 2018

Уважаеми Господа,

Ние сме организатор на Международният Детско-Юношески Турнир Evima Cup, който се провежда в гр.Банско.

invitation

Календар 2018

-   ПРОЛЕТНО ИЗДАНИЕ (03 Apr.2018 – 07 Apr.2018) U8, U9, U10, U11, U12

-   ЛЯТНО ИЗДАНИЕ (24 Aug.2018 – 28 Aug.2018) U8, U9, U10, U11, U12, U13

Технически детайли:

- ПРОЛЕТНО ИЗДАНИЕ (03.04.2018 – 07.04.2018)

Възраст на участниците

Продължителност намача Състави, души Размери на полето(м) Размери на вратите, (м)

Размер на топката

№, тегло (гр.)

2006 г.р. (U-12) 2 х 20' + 5' почивка (8+1) х (8+1) 50 x 70 м 2 х 5 м. № 5 (макс. 450 гр.)
2007 г.р. (U-11) 2 х 20' + 5' почивка (6+1) х (6+1) 40 х 60 м. 2 х 5 м. № 4 (макс. 350 гр.)

ЛЯТНО ИЗДАНИЕ (24.08.2018 – 28.08.2018)

2006 г.р. (U-13) 2 х 25' + 7' почивка (10+1) х (10+1) 68 х 100 м 2 х 7м. № 5 (макс. 450 гр.)

Настаняването ще бъде в хотели 3* и 4* в КК Банско, а изхранването на база пълен пансион /на блок–маса/.

Мачовете ще се провеждат на 4 терена, като три от тях са с естествена трева и размери 68 х 105 м, а четвъртия – 60 х 40 м е с изкуствена настилка и е предназначен за най малките възрасти.Всяка възраст играе на терени с размери съгласно регламента за провеждане на турнира.

Цената за участник е 180 лв, такса за отбор – 100 лв. Осигурява се безплатно настаняване на 1 треньор от отбор. Цена за родител и придружаващ – 200 лв. Цената не включва транспорт до терените.

С гордост можем да споделим, че всяка година турнирът се разраства и успява да привлече все повече и по-известни отбори като участници. Нотингам Форест, Стяуа Букурещ, Цървена Звезда, Раднички Ниш, Вардар Скопие, Академия Уембли, ЦСКА София, Левски, Легия Варшава, Галатасарай и много други отбори от Румъния, Сърбия, Турция, Македония, Русия, Казахстан, България бяха сред участниците в турнира през минали издания.

Искрено Ваш,

Евгени Маринов

FIFA Мач-Агент

Регламент Evima Cup Bansko 2018 - Spring Edition

Р Е Г Л А М Е Н Т

За провеждане на Международния Детско – Юношески турнир по футбол „EVIMA CUP 2018” ПРОЛЕТНО Издание

1. Цели и задачи

1.1. Международният детско – юношески турнир «EVIMA CUP» 2018 (по – нататък Турнир) се провежда с цел развитие и популяризация на масовия футбол. Турнирът има следните задачи:
А) Развитие програмите на FIFA и UEFA Grassroots.
Б) Развитие и пропаганда на масовия детско-юношески футбол в България.
В) Повишаване нивото на майсторство на младите футболисти.
Г) Повишаване престижа на детско – юношеския футбол в СМИ.
Д) Укрепяване на сътрудничеството в областа на развитие на детския и юношеския футбoл между футболните клубове, академии и Националните асоциации на различните държави

2. Организация и провеждане

2.1. Организатор на турнира е „Евима Футбол Консултинг” ЕООД и всички търговски аудиовизуални права, възникнали с провеждането на Турнира, принадлежат на „Евима Футбол Консултинг” ЕООД
2.2. Общото ръководство на организацията на Турнира се осъществява от „Евима Футбол Консултинг” ЕООД
2.3. Непосредственото провеждане на Турнира се осъществява от  „Евима Футбол Консултинг” ЕООД в лицето на лицензирания мач-агент на FIFA Евгени Маринов.
2.4. „Евима Футбол Консултинг” ЕООД осъществява:
-    Изпращане на информационни материали с покана за участие в турнира до детските отбори на спортни школи и академии в България и други страни.
-    Подготовка, съгласуване и утвърждаване на настоящия Регламент
-    Утвърждаване на състава на участниците в серията турнири
-    Провеждане на тегленето на жребия
-    Организация на съдийството, утвърждаване на главния съдия на турнира, списък на съдиите и помощник – съдиите
-    Утвърждаване на резултатите от мачовете и резултатите на всеки турнир от серията
-    Награждаване на победителите и носителите на индивидуалните отличия
-    Провеждането на мероприятия, насочени към популяризацията на детския футбол
-    Други пълномощия в съответствие в настоящия Регламент
-    Взаимодействие с Българския Футболен Съюз и с други национални асоциации
-    Организация на настаняването и храненето на участниците, членовете на Организационния комитет, съдийския корпус и гостите на турнира
-    Взаимодействие с органите на местната власт и правоохранителните органи в местата на провеждане на турнирите
-    Организация на автобусното обслужване на турнира
-    Организация на автобусните трансфери (посрещане и изпращане на отборите – участници)
-    Обезпечаване на медицинското обслужване на игрите от турнира с дежурство на спортен лекар и автомобил на „Бърза помощ”
-    Обезпечаване на техническото обслужване на спортните съоръжения, използвани по време на турнира, с необходимото оборудване
-    Осигуряване на участниците в турнира и съдийската бригада с питейна вода по време на провеждане на състезанията
-    Закупуване на билети (по заявка на отборите – участници и при сключването на индивидуален договор)
-    Съгласуването и утвърждаването на настоящия Регламент
-    Оперативното взаимодействие за осъществяването на общоорганизационните мероприятия, свързани в провеждането на турнира
-    Финансирането на съдийството на мачовете
-    Финансирането на наградите и сувенирите за участниците
-    Организацията на информационното представяне на турнира
-    Издаването на рекламни и информационни материали

3. Място и срок на провеждане

3.1. Турнирът се провежда на футболните игрища в гр.Банско, България
3.2. Срокове за провеждане на турнира: 03 АПРИЛ – 07 АПРИЛ 2018 (03.04.18 – ден на пристигане, 07.04.18 – ден на тръгване)
3.3. Отборът, потвърждаващ своето участие в турнира, е длъжен да изпрати на „Евима Футбол Консултинг” писмено уведомление на официална бланка на клуба/ школата. Тел.: 066 800 104, Факс: 066 800 548, Моб: 0879669565 e-mail: office@evimafootball.com . В писмото трябва да се съдържа следната информация: пълното официално наименование на отбора, пощенски адрес, телефон/ факс, e-mail, гаранция от страна на ръководството на клуба/ школата, ФИО, длъжност, контактна информация на отговорните лица.

4. Участници

4.1. Отборите се допускат до участие в Турнира въз основа на изпратените заявки.
4.2. Турнирът се провежда в 5 възрастови групи и до тях се допускат:
4.2.1. Отбори, съставени от състезатели, родени 2006 година и по-млади;
4.2.2. Отбори, съставени от състезатели, родени 2007 година и по-млади;
4.2.3. Отбори, съставени от състезатели, родени 2008 година и по-млади;
4.2.4. Отбори, съставени от състезатели, родени 2009 година и по-млади;
4.2.5. Отбори, съставени от състезатели, родени 2010 година и по-млади;

4.3. Окончателният състав на участниците в Турнира се определя след приключването на кампанията по записване.  Краен срок за подаване на заявки  – 26 Март 2018 г.
4.4. В заявката за турнир на всеки отбор се разрешава да включи имената на не повече от 24 футболисти. В протокола на мача се разрешава да се запишат имената на всички заявени за турнира футболисти.
4.5. Ръководителите на клубовете, отборите, делегациите, а също и треньорите и футболистите, вземащи участие в турнира, са длъжни да изпълняват всички изисквания на настоящия Регламент, като проявяват дисцпилина, уважение към организаторите, съперниците, съдиите и зрителите в съответствие с правилата на феърплея.

5. Условия за провеждане

5.1. Мачовете от Турнира се провеждат съгласно „Правилата на играта”, установени от Международната федерация на футболните асоциации (ФИФА) и в съответствие с настоящия Регламент.
5.2. Системата за провеждане на турнира във всяка възрастова група се утвърждава след приключване на кампанията по записване.
5.3. За провеждането на турнира се препоръчват следните правила на играта:

Правила на играта

Схема №1

Продължителност намача Състави, души Размери на   полето(м) Размери на   вратите, (м)

2006 г.р. 2 х 20' + 5' почивка (8+1) х (8+1) 50 x 70 м 2 х 5 м. № 5 (макс. 450 гр.)
2007 г.р. 2 х 20' + 5' почивка (6+1) х (6+1) 40 х 60 м. 2 х 5 м. № 4 (макс. 350 гр.)

Схема №2

Възраст на участниците Дузпи Засада Брой съдии Смени Картони
2006 г.р. 9 метра Определя се 2 С обратни смени, „летящи” Отстраняване с право на замяна
2009 г.р. 5 метра Не се определя 1 С обратни смени, „летящи” Отстраняване с право на замяна

5.4. Местата на отборите в групите на всички етапи от турнира се определят по най-голямата сума събрани точки за всички мачове.  Система за изчисляване на точките: за победа – 3 точки, за равенство – 1 точка, за загуба – 0 точки. В елиминационните мачове в случай на равенство в основното време за определяне на победителя се изпълнява серия от 5 11- или 9-метрови наказателни удари (а след това – до първи пропуск)
5.4.1. В случай на равенство на точките на два или повече отбора местата се определят:
- По най-големия брой победи във всички мачове
- По резултата от мача между двата отбора (по следния ред: а/ броя на точките, б/ броя на победите, в/ голова разлика)
- По най – добра голова разлика във всички мачове на дадената група
- По най-малък брой допуснати голове във всички мачове на дадената група
- По най-малък брой наказателни точки, получени за нарушения на правилата на играта (жълт картон – 1 точка, червен картон – 5 точки)
- В случай на равенство на посочените по-горе показатели победителят се определя в специални серия от наказателни удари (по 5 дузпи, а после – до първи пропуск)
- Ако четвъртфиналните, полуфиналните и финалните мачове завършат с равенство в редовното време, победителят се определя чрез серия наказателни удари – по 5 /пет/ удара. В случай на ново равенство се изпълнява по един наказателен удар до първи пропуск.
5.5. Нарушение на правилата: предупрежденията (жълти картони), получени в хода на турнира, се сумират. Играчът, събрал 3 жълти картона, пропуска един мач. Играч, отстранен от игрището за 2 предупреждения или който е получил за един мач червен картон, има право да вземе участие в следващия мач на отбора си, с изключение на случаите на грубо нарушаване правилата на играта, решения за което взема Организационният комитет
5.6. За участие в мач на неоформен в установения ред играч, дисквалифициран или невписан в протокола на мача футболист, на отбора, нарушил правилата, се зачита служебна загуба с 0-3, а на съперниковия отбор се присъжда служебна победа с резултат 3-0. Отборът, в който е включен футболист, по-голям от регламентираната възраст, се отписва от турнира, а резултатите от всички мачове с негово участие се анулират.
5.7. Официалните лица от отборите – участници са задължени 10 минути преди началото на мача да внесат в стартовите протоколи имената на футболистите със съответстващите им номера на фланелките и да представят на главния съдия на мача бланката за участие и личните документи на футболистите. Отборът – домакин попълва протокола на мача първи.
5.8. На всички етапи от провеждането на турнира, указани в настоящия Регламент, футболистите са задължение да играят с кори.
5.9. На всички етапи от провеждането на турнира, указани в настоящия Регламент, отборите – участници са длъжни да имат два различими комплекта игрови екипи. В случай на съвпадение в облеклото, отборът домакин играе с резервните екипи.

6.    Съдийство

6.1. Съдийството се осъществява в съответствие с правилата на играта във футбола и изискванията на настоящия Регламент
6.2. Списъкът на съдиите, предложени за обслужване на мачовете, се утвърждава от Организационния комитет
6.3. На главния съдия на мача се забранява започването на мача в случай, че на стадиона не присъства медицински работник
6.4. Главният съдия на мача е задължен до началото на срещата съвместно с представителите на участващите отбори да определи цвета на екипите така, че те да се отличават един от друг. Фланелките и шортите на двата отбора трябва да се различават по цвят, а екипът на съдиите – да се отличава от този на играещите отбори.
6.5. Главният съдия на мача е длъжен 10 минути след края на срещата да оформи протокол на мача, подписан от официалните лица и на двата отбора (главният треньор или помощник – треньора)
6.6. Главният съдия на мача носи отговорност за внимателното съставяне на протокола. Ако главният съдия не нанесе в протокола случаите на предупреждения, отстраняване, травми на футболистите, участвали в мача и потвърдени от лекарите на отборите, а също така и нарушения на реда на стадиона, то той се отстранява от турнира
6.7. В горещо време главният съдия на мача има право да назначи допълнителни технически прекъсвания (не повече от 5 минути) в средата на всяко полувреме за утоляване на жаждата на участниците в турнира
6.8. Редът на обслужване на мачовете от спортните състезания, указани в настоящия регламент, е посочен в п.5.3., Схема №1

7.    Отговорност

7.1. Ръководителите на делегациите, а също така треньорите и футболистите, вземащи участие в турнира, са задължени да изпълняват изискванията на този Регламент, проявявайки висока дисциплина, уважение към организаторите, съперниците, съдиите и зрителите
7.2. Ръководителите на делегациите носят пълна отговорност за медицинската страна на допускането на футболистите до турнира, за тяхното здраве и живот от момента на отпътуване към турнира до тяхното завръщане
7.3. Отговорност за подготовката на спортните съоръжения за провеждането на турнира носи „Евима Футбол Консултинг” ЕООД и е задължена да:
- Предостави на участниците в турнира футболно игрище, което да съответства на правилата на играта и на изискванията на настоящия Регламент
- Да предостави на участниците в турнира съблекални и тоалетни
- Да предостави специално оборудвано място за съдиите с питейна вода
- Да обезпечи работата на звуко- и радиообслужването
-Да обезпечи в сътрудничество с местните органи на вътрешните работи реда и безопасността на участниците в турнира, съдийската колегия, зрителите

8. Финансови разходи

8.1. За целите на развитие на детския футбол, съответните футболни организации, изпращащи свои отбори на състезания, самостоятелно поемат всички разходи по транспорта, настаняването, изхранването и застраховката на футболистите и официалните лица от делегацията
8.2. Цена – при запитване.
8.3. Таксата за участие в турнира е 100 лева на отбор. Втори отбор от клуба заплаща такса участие 70 лева, а трети и следващ отбор заплащат такса по 50 лева.

Банка: ProCredit Bank (Bulgaria) JSC
Адрес на банката: Sofia;131, Hristo Botev bld.
SWIFT BIC: PRCBBGSF
IBAN: BG79PRCB92301019580716 (лева)

-    30% от общата сума до 2 /два/ дена след подписване на договора, останалата част от сумата се заплаща на място при настаняването в деня на пристигане.
8.4. Гаранция за участие в турнира на отборите, подали заявления, се явява Договорът с “Евима Футбол Консултинг” ЕООД (изпраща се допълнително). Контактна информация: office@evimafootball.com , 0879 669 565.

9. Ред за оформяне на заявките

9.1. Официална заявка за участие в турнира се изпраща на адрес: гр. Габрово, 5300 ул. Райчо Каролев 1, бизнес център ОББ, ет.4 оф.411, e-mail: office@evimafootball.com
Допускането на участниците в турнира става след представяне пред съдийската колегия на следните документи:
- Заявка за участие на отбора по даден образец (посочват се наименованието и срока на турнира, наименованието на отбора и града, трите имена на футболиста, дата на раждане, номер на акта/ свидетелството за раждане, номер на училището;
- Виза на лекаря (за всеки футболист, вписан за участие), подписани и подпечатани от ръководителя на клуба /училището /школата /академията и лекарско – физкултурния отдел
- Застрахователна полица за нещастни случаи, рискове за живота и здравето на всеки футболист за целия период на провеждане на турнира
9.2. Ръководителите на клуба/ училището/ школата/ академията, както и на лекарско – физкултурния отдел, носят отговорност за достоверността на информацията, указана в листа за заявка в съответствие със законодателството
9.3. Допускането на участниците – официални лица от отбора става след представяне пред съдийската комисия на оригинала за задграничния паспорт на всяко официално лице от делегацията
9.4. Неспазването на посочените по-горе правила при оформяне на документацията за участие води до отстраняване на отбора – участник от турнира. Решението се взема от съдийската колегия и Организационния комитет

10. Награждаване

10.1. Победителите и носителите на индивидуални награди се награждават в купи и медали за 1, 2 и 3 място, отборите – участници – със сувенири
10.2. Лауреатите на турнира в категориите „Най – добър вратар”, „Най – добър защитник”, „Най – добър полузащитник”, „Най – добър нападател”, се определят от резултатите от анкета между треньорите на отборите и представителите на съдийската колегия

11. Заключителни положения

11.1. Въпроси, които не са разгледани в този Регламент, се разглеждат от Организационния комитет и съдийската колегия на турнира
11.2. За популяризация на детския футбол, повишаване на неговия престиж в очите на обществото е разработена програма за информационното отразяване на турнира в СМИ, в това число и възможност за предаване на мачовете онлайн
11.3. Информационните отчети, фото- и видеоматериалите за турнира се публикуват на сайта на „Евима Футбол Консултинг” ЕООД, както и в официалните страници на тази организация в социалните мрежи
11.4. Регламентът влиза в сила от момента на утвърждаването му и трябва да бъде публикуван на официалната страница на „Евима Футбол Консултинг” ЕООД